Nieśmiertelne Gry
Lista gier
Szukaj Zaloguj Zarejestruj
Powiązane:
Age of Mythology Cesarz: Narodziny Państwa Środka Knights and Merchants
Zeus Pan Olimpu
Dlaczego tu jest reklama?

Dzienniki graczy - pisz swój

Jak nie grać w Zeusa ziemek8 | 15 styczeń 2017 | 0 komentarzy
Haspen gra w Zeusa na 'Bogu' - część 2 Haspen | 21 sierpień 2016 | 0 komentarzy
Haspen gra w Zeusa na 'Bogu' Haspen | 20 lipiec 2016 | 3 komentarzy
Wakacyjne granie ziemek8 | 6 sierpień 2011 | 1 komentarzy
Zeus a zarządzanie sobą i czasem ziemek8 | 21 maj 2009 | 0 komentarzy

Losowy artykuł

Drogi i blokady drogi Jak wszyscy wiemy drogi są niezbędne, bez nich żaden budynek nie może funkcjonować. Jednak nie wszyscy może wiedzą jak ważna jest blokada drogi, owszem miasto może się bez nich obejść, jednak funkcjonalność zdecydowanie wzrasta gdy blokad się używa.

O grze Zeus Pan Olimpu - napisz swój komentarz jeśli grałeś / grałaś

Zeus: Pan Olimpu to klasyczny City Building z 2000 roku.

Zbuduj wielkie, potężne greckie polis. Zapewnij swoim mieszkańcom wszystko czego potrzebują, rozwijaj rolnictwo, przemysł i aspekt militarny, by twoje polis było najpotężniejszym w całej starożytnej Grecji. Nie zapominaj jednak o bogach, którzy mogą pokrzyżować ci plany.

To co wyróżnia Zeusa spośród innych są jej realia - gracz buduje miasta w starożytnej Grecji! Oprócz sprowadzania mieszkańców do miasta, zapewniania im pracy, zaspokajania ich potrzeb, produkowania najróżniejszych towarów i innych typowych dla tego rodzaju gier zadań, w Zeusie uświadczymy mitologicznych potworów, pokonujących je herosów oraz górujących nad wszystkim bogów!

Grasz w Zeusa? Umieść ten baner w swoim profilu na innych stronach.
Zachęcamy do linkowania Zeus.N-Gry.pl :)

Kategorie

Losowa porada | zobacz wszystkie

Problemy z bezrobociem
Nie zawsze bezrobocie stanowi problem. Warto zachować pewną liczbę pracowników na dalszy rozwój miasta, zwłaszcza na przemysł, stadion, budowę świątyń oraz powstawanie trier/fregat. Jeżeli jednak gra sygnalizuje, iż brak pracy może spowodować niezadowolenie mieszkańców można użyć kilku mniej lub bardziej doraźnych środków:

1. Obsadzić już istniejący statek. To nigdy nie zaszkodzi, a decyzję zawsze można cofnąć. Wadą jest to, że zabiera aż setkę* pracowników naraz przez co trudno uzyskać pożądany balans.

2. Wyprowadzić wojska pospolite. Sposób podobny do powyższego. Wezwanie jednego oddziału pozwala na zatrudnienie 50 nowych pracowników*. Można w ten sposób na przykład pobawić się w osłabianie morskich potworów. Wadą jest to, że w przypadku obsadzenia zbyt wielu wojsk zadowolenie mieszkańców i tak spada, a poza tym trzeba zapamiętywać, gdzie wojska stoją.

3. Obsadzić/wybudować nowe wieże. Ostatni krok z serii wojskowych. Każda wieża zatrudnia 15 pracowników*. Sposób dobry tylko dla tych, którzy nie mają jeszcze fortyfikacji lub mają już rozbudowaną sieć z aktywną obsadą. No i ten dostęp do drogi...

4. Cechy rzemieślników. Każdy cech rzemieślników to 25 pracowników*. Jedyną postacią, która musi ich doglądać jest inżynier z punktu naprawczego ;). Właściwie jedyną wadą tego sposobu jest fakt, iż nie każda misja posiada świątynie/pomniki.

5. Magazyny. Te zawsze się przydają, nawet jeśli obecnie masz mało towarów. Gdy nawiążesz dobre kontakty z sojusznikami, wasalami i koloniami będziesz miał mnóstwo prezentów. Wiele wydarzeń fabularnych (przesyłka z kolonii/miasta macierzystego, dostawy towaru którego nie uzyskasz ani przez produkcję ani przez import/prośby) również przewiduje otrzymanie daru. Zwróć też uwagę na daniny.
Większa liczba magazynów pozwala również na kontrolę przewozu i pobierania towarów. Lepszy nakierowany na jeden cel magazyn, nawet jeśli jest w połowie pusty, niż magazyn pełen drobiazgów którego pracownicy nie nadążają z realizacją zadań.
Magazyn potrzebuje 12 pracowników, a spichlerz – 18*.

* – dane dla poziomu średniego

komentarze (16)

N-Gry.pl © Wszelka treść zawarta w vortalu jest własnością ich autorów. Zabrania się kopiowania bez zgody autora.
| Kontakt | O Vortalu |