Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu
03.09.2021
PurCzysty
Mityczne łowy
01.08.2021
PurCzysty
Olimpijska draka
07.12.2019
Haspen
Heraklidzi
05.12.2019
PurCzysty
Król Krety
30.11.2019
Haspen
Tubmarinus w Egipcie
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 03.09.2021
autor: PurCzysty | ocena: 7.3 | pobrania: 872 | komentarze: 6
Mityczne łowy
Mityczne bestie od początku istnienia uprzykrzają życie śmiertelników. Napędzany nienawiścią do nich odnajdujesz w sobie siłę by przepędzić je z Greckich ziem. Misja ta ma umiarkowany poziom trudności i składa się z sześciu epizodów.
Tym razem scenariusz z większą ilością miejsca na budowę. Postanowiłem wykorzystać grafikę, której nie ma w żadnej kampanii, a także przerobiłem jedną z "pustych" map, żeby wstawić ten obrazek. Kilka chwil w gimpie i wygląda legitnie.
Plik: Zeus_MapOfGreece10.JPG wklejamy do folderu DATA z grą. Są 3 puste mapy bez grafiki, więc można śmiało zamieniać. Jeśli ktoś chce wrócić do pustej to proponuje zrobić sobie backup.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 01.08.2021
autor: PurCzysty | ocena: 7.1 | pobrania: 642 | komentarze: 11
Olimpijska draka
Tajemnicza żeńska osobowość wskazała Ci miejsce, w którym powinieneś wznieść miasto. Po czasie okazuje się, że zostałeś wrobiony w konflikt pomiędzy bogami. Ta kampania składa się z pięciu epizodów miasta macierzystego i jednego kolonialnego.
Haspen, odbijam piłeczkę po dłuższej przerwie.
Ciepło się zrobiło to nabrałem chęci na wypad do Grecji. Historia jest zmyślona, ale ociera się o mity. Za dużo nie będę się rozpisywać tutaj bo wszystko jest zawarte w kampanii.
Kampania była testowana wiele razy (już mam jej dość), więc wszystko można wykonać, nawet jeśli się zdaje, że jest inaczej. Za błędy w tekstach z góry przepraszam, bardziej ze mnie architekt niż tekściarz.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 07.12.2019
autor: Haspen | ocena: 7.2 | pobrania: 1388 | komentarze: 21
Heraklidzi
Miasta Peloponezu wygnały prawowitych władców, ród Heraklidów - potomków Heraklesa. Nadszedł czas, aby siłą odebrali to, co im się należy! Ta kampania składa się z 6 epizodów miasta macierzystego, jednej kolonii, i ma średni poziom trudności.
Nie mogę przecież być gorszy od PurCzystego, i nie zrobić kolejnej kampanii, prawda?
Po raz kolejny sięgnąłem do źródeł mitologicznych - a może historycznych, kto go tam wie. Kampania przedstawia losy rody Heraklidów, potomków Heraklesa. Zamierzają oni odzyskać władzę w Peloponezie, ale ich droga ku podbojowi będzie długa i bolesna.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 05.12.2019
autor: PurCzysty | ocena: 7.1 | pobrania: 26063 | komentarze: 19
Król Krety
Największa wyspa Hellady jest wciąż mało zamieszkałym lądem tych ziem. Znajdują się tutaj mniejsze, nieprosperujące osady. Ukaż kulturę kreteńską reszcie świata w siedmiu epizodach miasta macierzystego i dwóch kolonialnych.
Scenariusz przedstawiający historię dwóch króli wyspy. Dlaczego w tytule jest liczba pojedyncza? A to dlatego, że król w danym czasie jest tylko jeden. Tym razem kampanię zrobiłem dłuższą, ale też łatwiejszą. Znajdzie się tutaj trochę podbojów, jednak nie będą one jakieś niewiarygodnie wymagające. Chciałem, by każdy mógł w to zagrać bez większego stresu.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 30.11.2019
autor: Haspen | ocena: 7.3 | pobrania: 26739 | komentarze: 16
Tubmarinus w Egipcie
W trakcie swojej długiej kariery, Tubmarinus budował miasta i przeżywał przygody od Ameryki po Morze Śródziemne, ale nikt nie pytał go wcześniej o jego pierwsze stanowisko jako architekta Faraonów - aż do teraz. Ta kampania o średnim poziomie trudności składa się z 9 epizodów, wliczając w to 3 kolonie.
Tak jest, to się dzieje naprawdę... Haspen upichcił kolejną kampanię
Co bardziej pamiętliwi zapewne kojarzą zacnego Tubmarinusa z tej misji, gdzie starzec opowiadał wnukom o swojej drodze do zostania certyfikowanym Atlantydzkim Architektem. Tym razem, jego dorosły już wnuk, Mediteranus, zdecydował sie zapytać dziadka co było potem, tj. gdy Tubmarinus zaciągnął się do pracy u Egipskich Faraonów.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 21.11.2019
autor: PurCzysty | ocena: 7.5 | pobrania: 22356 | komentarze: 13
Drachmą i Lirą
Czas wojny peloponeskiej dobiega końca, a to dobra okazja na powstanie miasta. Małymi krokami zbliża się kolejna wojna! Ty jednak w głębi duszy jesteś bardziej kupcem niż wojownikiem. Ta kampania ekonomiczno-militarna składa się z 3 epizodów miasta macierzystego i 1 kolonialnego.
Wcielasz się w rolę ojca miasta Rodos. Akcja dzieje się pod koniec wojny peloponeskiej i trwać będzie do zakończenia wojny korynckiej, a nawet i trochę dłużej!
Główny nacisk w tej kampanii jest na aspekt ekonomiczny, jednak przyjdzie nam stawić czoła wrogom historycznym, jak i mitologicznym.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 14.11.2019
autor: Haspen | ocena: 6.0 | pobrania: 870 | komentarze: 9
Księżniczka Eriel
Eriel, niegdyś piękna księżniczka Oceanidów, teraz ma bladą skórę i zero łusek, a wiele kłopotów. Pomóż zrozpaczonej dziewczynie o zielonych włosach, odnaleźć spokój na suchym lądzie! Ta dość trudna misja składa się z sześciu epizodów - pięciu w mieście macierzystym, i jednego w kolonii.
Tym razem mniej mitologii a więcej, eee, love story? Imię głównej bohaterki było na początku inne, ale postanowiłem nie sprowadzać na nasze biedne głowy prawników Disney'a
Ta kampania trochę czasu mi zajęła, ale pozwoliło mi to doszlifować wiele aspektów, w tym poziom trudności. Jest dość wysoki, szczególnie na początku - brak podatków, mała ilość surowców i ataki ze strony braci Eriel z pewnością dadzą się wam we znaki, nie mówiąc o tym, co będzie dalej. Powodzenia, i miłej zabawy
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 24.09.2019
autor: Haspen | ocena: 6.9 | pobrania: 840 | komentarze: 10
Gordiasz i Midas
Ostatni z rodu Brygesów z Macedonii, Gordiasz, przybywa do Frygii, gdzie założy swoje miasto. W tej historii spotkasz i Gordiasza, i jego sławnego syna - Midasa! Ta niezbyt trudna kampania składa się z sześciu epizodów, w tym jednej kolonii.
Trutututu, patrzcie kto się pojawił z nową misją do ściągnięcia
Przyznam szczerze, że dawno już mnie wena na tworzenie misji w Zeusie opuściła. To 'coś' chyba już nie wróci... ale, jak widać, udaje mi się jeszcze coś sklecić - szczególnie że jak i w przypadku Pelopsa, tak i tutaj sięgnąłem do źródeł mitologicznych.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 10.02.2018
autor: Haspen | ocena: 7.1 | pobrania: 1504 | komentarze: 17
Odbudowa
Atlantyda utonęła w morzu, ale to nie oznacza końca kłopotów dla Grecji, w której teraz panuje głód. Byc może zasiedlenie Euboei i wykorzystanie jej żyznych łąk rozwiąze problem? Ta prosta kampania składa się z pięciu epizodów, wliczając w to jedną kolonię.
Niespodziewajka, co?
Taka tam kampania, bo dawno nie grałem i dawno nie tworzyłem. Dobra na zimowy wieczór (góra dwa), ale dla starych wyjadaczy może być nieco za łatwa. Miłej zabawy!
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 29.04.2017
autor: Jakub Rozwadowski | ocena: 3.8 | pobrania: 19862 | komentarze: 14
Igrzyska Oliwne
Hej! Dawno, oj dawno mnie nie było. Teraz powracam z misją, która... no cóż... Może być trochę czasochłonna, a z czasem nawet i nieco trudna.
Cała misja polega na nietypowych igrzyskach (które sam wymyśliłem) organizowanych przez Kustoszy z Bizancjum. Nagrodą jest... To co na każdych igrzyskach, czyli wianek z liści laurowych (oraz ode mnie; przyozdobione oliwkami). Fabuła może być trochę nieścisła i może sprawiać wrażenie naciąganej, ale to tylko przez to, że pisałem ją w nocy o północy (dosłownie).
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 26.02.2017
autor: Haspen | ocena: 7.6 | pobrania: 19401 | komentarze: 5
Na Brzegach Atlantyku
'Ej, Plutokrajonie, a ty znasz jakąś dobrą historię?' 'Może być o założeniu Luzji, i wyprawach Greków w nieznane?'
'A długie to?' Plutokrajon zamyślił się na pytanie towarzysza.
'Składa się z jedenastu części, a trzy z nich opowiadają o koloniach Luzji.'
Satirikon wychylił puchar i skinął do przyjaciela: 'No to dawaj!'

Witam po długiej przerwie, ale cóż zrobić, listonosz wiele czasu wolnego nie ma To trzecia część z serii 'Niezależnej Ery' (poprzednia część to Bizantyjskie Szlaki), i opowiada ona, a raczej, pewien Bizantyjski kupiec opowiada w niej o dziejach Luzji, miasta na zachodzie Europy.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 28.11.2016
autor: bazylozaur | ocena: 4.6 | pobrania: 19287 | komentarze: 16
Herajon - gra otwarta
Po długim czasie odkopałem moją starą misję i dokończyłem. Jest to gra otwarta więc sami wyznaczacie sobie cele. Ta misja jest jednak przeznaczona raczej dla starych wyjadaczy niż początkujących graczy, ale kto się czuje na siłach, niech stawi czoła wyzwaniu. Nie zrażajcie się początkowym brakiem dostępu do pewnych surowców i towarów. Jeśli się Wam powiedzie, zbudujecie ogromne i silne miasto. Mała rada - kluczowe dla rozwoju miasta fakty, nie nastąpią bez konkretnych decyzji gracza. Starajcie się więc wypełniać wolę każdego z bogów a na pewno pomogą. Uważajcie jednak by nie urazić przy tym żadnego innego .
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 20.11.2016
autor: Haspen | ocena: 7.3 | pobrania: 14217 | komentarze: 21
Kraina Wróżek
Hihihi! Ja jestem Enigma, księżniczka Wróżek! Odkryłam niedawno księgę pełną tajemnic i zaklęć Atlantów, chcesz ją przeczytać ze mną? Uważaj, gdyż ta kampania składa się z siedmiu epizodów, w tym jednej kolonii, i jest dość trudna, więc dobrze się zastanów czy chcesz grać, hihihi!
Znalazł się czas, chęci i pomysł, to i znalazła się kampania.
Ta 'Enigma' powyżej wcale nie kłamie, bo nawet podczas testów na Herosie było mi ciężko, a na wyższych poziomach trudności zapewne jest ciężej. Zdecydowanie nie jest to misja dla początkujących.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 03.09.2016
autor: Haspen | ocena: 8.0 | pobrania: 10123 | komentarze: 28
Bizantyjskie Szlaki
W roku 77 n.e (Niezależnej Ery), Bizancjum nawiedziło trzęsienie ziemi, które zniszczyło miasto. Kalidończycy wysyłają potrzebne towary i najlepszych budowniczych, by pomóc w odbudowie! Ta misja składa się z ośmiu epizodów w mieście macierzystym, trzech epizodów kolonialnych, i ma średni poziom trudności.
O ile Kalidon stawiał przed graczem budowę na dość ciasnym terenie, tak Bizancjum sprawdzi umiejętności handlu i zarządzania magazynami. W jaki sposób? Zobaczycie
Jest to kolejna z kampanii osadzonych w alternatywnej historii 'Niezależnej Ery'. Poprzednia misja z tej serii to Imperium Kalidońskie.
« zobacz więcej »
misja gry Zeus Pan Olimpu opublikowano 30.08.2016
autor: Haspen | ocena: 7.4 | pobrania: 1496 | komentarze: 13
Imperium Kalidońskie
Mija dziesięć lat od rozpadu wielkiego acz krótko istniejącego Imperium Taras w Italii. Grecy, wolni od tyranów, znów kłócą się ze sobą, a na Bliskim Wschodzie rządzą potomkowie Seleucjusza. W międzyczasie, mieszkańcy Kalidonu decydują się zdobyć nieco sławy dla siebie... Ta niezbyt trudna przygoda składa się z 6 epizodów w mieście macierzystym, i maksymalnie 2 kolonii.
Kolejna przygoda, tym razem nieco łatwiejsza... a niektórzy pewnie zauważą, że historia, mimo że wzorowana na historii starożytnej, nieco od niej odbiega. Być może kilka następnych przygód też takich będzie, ale lepiej żebym więcej nie zdradzał
« zobacz więcej »
Strony: 1 2 3 4 5
Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem